Sertifikalarımız

İşletmenin genel kalite anlayışı ve müşteri talepleri çerçevesinde sosyal sorumluluk denetimlerinden geçmiş olan şirketimizin, hali hazırda genel bir denetim kriteri olan SEDEX denetimi bulunmaktadır.

ERBOS ÇORAP tüketici eğilimlerini modaya, estetiğe ve kaliteye verdiği önemi ile alanında aranan bir firma olmanın haklı gururunu yaşamaktadır. Bu kapsamda ERBOS ÇORAP olarak siz değerli paydaşlarımıza hizmet vermekten kıvanç duyarız…

sedex

 


Kalite politikası

 • Müşterinin kalite, fiyat, teslim süresi ve sosyal uygunluk beklentilerini tam olarak algılayıp eksiksiz karşılamayı ve müşteri memnuniyetinin sürekliliğini sağlamayı,
 • Ürün kalitesinde istenen seviyeye ulaşmak için nihai kullanıcının beklentisini dikkate almayı ve bunu yerinde kalite ile sağlamayı,
 • Üründe kalite ve güvenlik açısından karşılaşılabilecek riskleri en erken aşamada bilimsel yöntemler kullanarak öngörüp engellemeyi ve böylelikle sıfır hatayı,
 • Standart iş yapış şekillerini belirleyerek üretim yaptığı her noktada aynı kaliteyi sağlamayı,
 • Şirketin süreçleri arasındaki ilişkiyi gözeten bir kalite yönetim sistemi yürütmeyi ve bu sistemi yalın felsefe ile hizalamayı,
 • Tüm çalışanların şirketin amaç ve hedefleri doğrultusunda katılımını sağlamayı,
 • Tedarikçileriyle karşılıklı faydaya dayalı iş ilişkisi yürütmeyi ve ana tedarikçilerinin kalite yönetim sistemi kurma ve yönetmelerini desteklemeyi kalite politikası olarak benimsemiştir.


İş güvenliği ve sağlığı

ERBOS ÇORAP AŞ. Olarak iş sağlığı ve güvenliği konularında gereken bilinç ve kültürün oluşturulması hedefi ve tüm iş kazalarının ve meslek hastalıklarının önlenebilir olduğu inancı ile hareket etmekteyiz. Bu anlayışla çalışmalarımıza yön veriyor, kendimizi sürekli geliştiriyoruz.

 • İşletmemizin her alanında İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili yasal düzenlemelere uymak,
 • Tüm ekibimizin sağlık ve güvenliğini sağlamak adına eğitmek ve bilinçlendirmek,
 • Ayrıca çalışanlarımızın, tedarikçilerimizin ve ziyaretçilerimizin var olan İSG kurallarına uymalarını sağlamak,
 • İşletmemizde iş kazası ve meslek hastalığı oluşturabilecek nedenleri önceden tespit etmek ve ortadan kaldırmak,
 • Bu doğrultuda işletmemizde sağlıklı bir çalışma ortamının sağlanması adına çalışmalarımıza sürekli devam etmek ilkelerimiz arasındadır.

Vizyon

Erbos Çorap tüm ürün ve hizmetlerini kapsayan proje ve süreç yönetimlerindeki başarısıyla geniş bir vizyona ve sağlam bir temel üzerine kurulu yapıya sahip olarak, geleceğe bugünden hazırlanıyor ve çağın ilerisine uzanıyor. Her zaman daha iyisinin yapılabileceğine olan inancını sürdürülebilir başarıyla desteklerken, sektöründe bir Dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Misyon

Erbos Çorap sunduğu ürün ve hizmet profiliyle çorap üretiminde uygun fiyatı, kaliteyi, hızı, çeşitliliği ve teknolojiyi bir araya getirirken, tüm paydaşlarının istek ve talepleri doğrultusunda daima gelişen ve yenilenen bir yapıyla varlığını sürdürmeyi en temel sorumluluğu olarak görmektedir. Misyonunun çizdiği yolda topluma ve çevreye saygılı, en önemli kaynağı olan çalışanlarına karşı sağduyulu, ilkelerine ve değerlerine bağlı yapısıyla sürekli artan bir ivmeyle ilerleyerek, Türkiye’nin uluslararası alandaki başarılı temsilcilerinden biri olarak faaliyet göstermeyi görev bilmektedir.


Değerlerimiz

 • İnançlara ve farklılıklara karşı saygılı, herkese eşit ve Adil davranmak
 • Takım arkadaşlarımızın yeteneklerini ve mesleki becerilerini geliştirmek.
 • Çalışanlarımızın yeteneklerini tespit edip, onları doğru alanda değerlendirmek.
 • Tüm faaliyetlerimizi yasalara uygun yürütmek.  

Hedeflerimiz

ERBOS ÇORAP A.Ş. olarak hedefimiz, tüm dünyada ürettiğimiz çorapların bilinirliğini arttırmak ve sevilerek giyilmesini sağlamaktır. Bunun için var olan kalitemizi koruyarak devamlı geliştirme çabası içerisindeyiz. Üretim ve sonrasındaki kaliteyi yakalamak ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak için;  planlama aşamasından itibaren her noktada kalite kontrol sitemleri kurumsal olarak çalıştırılmaktadır. Bu nedenle, Avrupa ve dünya’dan birçok büyük marka için üretim yaparak, ülkemizin sayılı çorap ihracatçıları arasında yerini almıştır.  


Özgeçmiş

1998 yılında ERBOS ÇORAP A.Ş. olarak çorap sektörüne ilk adımını atan şirketimiz, kurulduğu günden itibaren sürekli bir gelişim ve büyüme trendi içerisinde olmuş, teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek vizyonunu her geçen gün yenileyerek sektörde yerini almıştır.

ERBOS ÇORAP’ın üretim kalitesi, bakış açımızdaki en önemli değeridir. Üretim ve sonrasında kaliteyi yakalamak ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak için;  planlama aşamasından itibaren her noktada kalite kontrol sitemleri kurumsal olarak çalıştırılmaktadır. Bu nedenle, Avrupa'nın ve dünyanın birçok büyük markası için üretim yaparak, sayılı çorap ihracatçıları arasında yerini almıştır.

ERBOS ÇORAP işletmesi 5000 m²’lik alanda faaliyetini sürdürmektedir. İşletme tam donanımlı kapasite ve son teknoloji ile kaliteli ve zamanında en iyi hizmeti vermek amacına yönelik çalışmaktadır.  ERBOS ÇORAP yıllık  25 milyon çift üretim kapasitesine sahiptir. İşletmede her türlü normal çorap, patik, çetik, külotlu çoraplar, termal çoraplar, antibakteriyel çoraplar, organik çoraplar, çıplak likralı çoraplar, teknik havlu ürünler, her türlü çocuk gurupları, 3 boyutlu çoraplar, 9 numara kalın iplikli çoraplar, 200 iğne merserize-bambu-modal erkek çorapları gibi geniş bir yelpazede üretim kabiliyetine sahiptir.

ERBOS, çorap üretimine yapılan yatırımlar ve çorap ihracatına katkısıyla istikrarlı bir gelişme ve iyileştirme sürecini takip etmektedir. ERBOS' un bu gelişmeleri, güçlü sermaye yapısı, başarılı yönetim, en yeni gelişmekte olan teknolojilerle güncelleme ve tüketicilerin değişen eğilimlerinin dikkate alınması gibi çeşitli faktörlere bağlıdır.